...

Sertleşme Problemi Cinsel Hayatı Nasıl Etkiler?

Sertleşme Problemi Cinsel Hayatı Nasıl Etkiler?

Sertleşme problemi erkekler için oldukça yaygın bir sorundur ve cinsel yaşamı etkileme potansiyeline sahiptir. Genellikle peniste sertleşme olmaması veya sertleşmenin devam etmemesi olarak tanımlanan bu sorun, her yaştan erkekte farklı nedenlerden ötürü ortaya çıkabilir.  

Erkeklerde sertleşme problemi cinsel hayatı önemli derecede etkileyebilir. Erkeklerin cinsel ilişkide sertleşme problemi yaşamaları, cinsel tatmin düzeyini yüksek seviyelerde tutamamaları ve / veya ilişkiye hiç girememeleri  ile sonuçlanabilir. Ayrıca, bu problem cinsel ilişkide verimliliği azaltırken ve partnerlerin birbirlerine ya da sekse karşı olan cinsel arzularını en düşük düzeye indirgeyebilir. Bu durum erkeklerin partnerlerinin gözünde cinsel çekiciliği kaybetmelerine dahi neden olabilir. 

Bu makalemizde, sertleşme sorununun cinsel hayatı nasıl etkilediği, nedenleri, tedavisi gibi sıklıkla sorulan sorulara yanıt vermeye çalışacağız.  

Ereksiyon Sorunu Nedir?

Ereksiyon, cinsel uyaranlar sonucu penisin sertleşmesi ve büyümesidir. Penis içindeki damarların genişlemesi ve kan akışının artması sonucu gerçekleşir. Ancak bazı durumlarda, penis kanla dolmaz ve sertleşme oluşmaz. Bu duruma ereksiyon sorunu denir. Yapılan ABD merkezli, uluslararası araştırmalara göre dünya genelinde erkeklerin yaklaşık %52’si yaşamlarının bir noktasında bir şekilde ereksiyon problemleriyle karşılaşmaktadır. Ancak uzmanlar bu oranın yaşa, sağlık durumuna ve diğer çevresel faktörlere göre de değişkenlik gösterebileceğini ifade etmektedir. Ülkemizde ise Türk Androloji Derneği’nin yürüttüğü çalışmalara göre  40 yaş üzeri erkeklerde sertleşme probleminin yani erektil disfonksiyon sorununun görülme oranı yüzde 33’lere varmaktadır.

Erkeklerde Sertleşme Sorunu Neden Olur?

Erkeklerde sertleşme sorununun birçok nedeni vardır. Bu nedenler fiziksel, psikolojik veya her ikisi de olabilir. Bazı fizyolojik nedenler arasında diyabet, kalp hastalığı, yüksek tansiyon, obezite, hormonal dengesizlikler ve değişiklikler, çeşitli damar hastalıkları, rahatsızlıklara bağlı olarak uzun süreli ilaç kullanımı, cinsel ilişkiye girmeyecek kadar alkol veya madde kullanımı gibi etkenler sayılabilir. Psikolojik nedenler ise stres, depresyon, kaygı, güven ya da özgüven eksikliği, kişisel hayatının çalkantılı olması, ilişki problemleri, cinsel performans kaygısı, partnerin cinsel arzusunun azalması ya da partnere duyulan ilginin azalması ve kişiye bağlı olarak altta yatan başka psikolojik faktörler olabilir. 

Sertleşmeden Boşalmak Mümkün Müdür?

Sertleşmeden boşalma, erkeklerde nadir görülen bir durumdur. Bu durum, erkeğin cinsel uyarılma yaşamasına rağmen sertleşme oluşmaz ve boşalma gerçekleşir. Bu durumun nedeni, sinir sistemi veya hormonal sorunlar olabilir. Ancak, sertleşmeden boşalma sorunu yaşayan erkeklerin konunun uzmanlarına danışarak tıbbi yardım almaları tavsiye edilir.

Sonuç olarak, sertleşme problemi, erkeklerin sağlıklı bir cinsel hayat yaşamasını önemli ölçüde etkileyebilir. Öte yandan sertleşme problemi günümüz teknolojisi ile artık doğru tedavi yöntemlerinin kullanılarak üzerinden gelinen bir sorundur. 

Sertleşmeye Çözüm Var mıdır?

Erkeklerin cinsel hayatını doğrudan etki eden Sertleşme sorunu, doğru teşhis ve tedavi ile tedavi edilebilir. En bilinen tedavi seçenekleri arasında ilaç tedavisi, çeşitli enjeksiyonlar, şok dalga tedavisi, psikoterapi ve gerekirse cerrahi bulunur. 

Bold Sağlık şimdi erkeklerin karşılaştığı sertleşme problemine ağrısız ve yan etkisiz çözüm sunuyor!

ED1000 Düşük Yoğunluklu Şok Dalga Tedavisi, sertleşme sorununun fizyolojik nedenlerini çözmek için umut ışığı olmuştur.  Sertleşme Sorunu (Erektil Disfonksiyon) için özel olarak üretilen ED1000 cihazı, dünya çapından tüm medikal testlerin yapıldığı ve tıp literatürüne bu anlamda giren tek cihazdır. ED1000 cihazı ile uygulanan şok dalga tedavisi, erkeklerin yaşadığı sertleşme problemi için ilaçsız, ağrısız ve yan etkisiz bir tedavi yöntem sunmaktadır. ED1000 cihazı ile verilen düşük yoğunluklu şok dalga tedavisi, kök hücre aracılığı ile yeni damar oluşumuna olanak vermekte ve ayrıca peniste kanlanmayı artırmaktadır. Erektil disfonksiyon problemine yönelik ileri teknolojik çözümler sunan ED1000 tedavisi, damar hastalığına bağlı sertleşme sorununun esas nedenini çözerek erkeklerin cinsel hayatlarında yaşadıkları problemleri aşmalarına destek olur. Tedavi yöntemi uygulandıktan sonra alınacak sonuçlar her medikal durumda olduğu gibi kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. 

İletişim bilgilerinizi bırakarak muayene için randevu talebinde bulunabilir, ya da Türkiye’nin Her Yerinden 444 5 647 no’lu telefondan uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz. 

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.