Türkiye'de 75 Farklı Merkezde ED1000 Tedavisi Yapılmaktadır.

ED1000 Tedavisi İçin Sizden Gelen Sorular!

Ed1000 Tedavisi İçin Sizden Gelen Sorular!

Sağlık blog sayfalarımızda, bugüne kadar iktidarsızlık ve erkeklerde sertleşme sorunları da dahil olmak üzere ED1000 tedavisi ve bizim dünya çapında Tek Exclusive Distribütörü olduğumuz ED1000 cihazıyla ilgili birçok içerik ve bilgi paylaştık. Bu yazımızda ise web sitemize gelen kullanıcı sorularını ve bu sorulara farklı makalelerde vermeye çalıştığımız cevapları bir araya getirdik! 

İşte ED1000 Tedavisi için sizden gelen sorulara detaylı cevaplarımız!


ED1000 tedavisi nedir?

ED1000 tedavisi, sertleşme sorunu (erektil disfonksiyon) tedavisinde kullanılan bir yöntemdir.Bilimsel adı Düşük yoğunluklu şok dalga tedavisi (Extracorporeal Shockwave Therapy:ESWT)’dir. Daha basit bir ifadeyle, bu tedavi ereksiyon sorunlarını çözmeye yardımcı olmak için düşük yoğunluklu akustik şok dalgalarını kullanır.


ED1000 tedavisi nasıl uygulanır?

Bu tedavi, ED1000 cihazıyla hastanın bedenine düşük yoğunluklu akustik şok dalgaları uygulanmasıyla gerçekleştirilir.Bu yöntem, ABD patentli Multidalga Teknolojisi sayesinde güvenli ve etkili bir şekilde uygulanır.FDA onaylı ve patentli ED1000 cihazı kullanılarak yapılan tedavi, penis yüzeyine uygulanan düşük yoğunluklu şok dalgaları aracılığıyla, penis damarlarına kan akışını artırır ve yeni damar oluşumunu tetikler.

Bedenin kendi kendisini yeniden onarması olarak da ifade edilebilecek bu tedavi ile erkeklerde ereksiyon kolaylaşır ve ereksiyonun daha uzun süre devam etmesi mümkün olur.


ED1000 tedavisi ne kadar etkilidir?

ED1000 tedavisinin %80 leri geçen yüksek başarı oranları rapor edilmiştir ve gelişmiş ülkelerde ilaç tedavisine veya cerrahi müdahaleye alternatif olarak kullanılmaktadır.Bu tedavi, son 10 yılda dünya tıp literatüründe yaygın olarak yer almış, 2013 yılında Avrupa Uroloji Birligi Kılavuzu’na girmiştir.


ED1000 tedavisi nerede yapılır?

ED1000 tedavisi, ED1000’nin tek yetkili Türkiye temsilcisi Bold Sağlık AŞ’nin anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşlarında ve muayenehanelerde, doktorlar ve sağlık profesyonelleri tarafından uygulanmaktadır.Örneğin klinikler, hastaneler, üroloji merkezleri ve özel tıp merkezleri gibi sağlık kuruluşları bu tedaviyi gerçekleştirebilir.Ancak tedavinin yapılacağı yer, bulunduğunuz bölgeye ve tedaviyi yürüten doktora veya kliniğe bağlı olarak değişebilir.Bu nedenle, ED1000 tedavisi için size en uygun merkezi öğrenmek için uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.Bold Sağlık AŞ, Türkiye genelinde 200’den fazla sağlık noktasında, alanında uzman hekimlerle ED1000 tedavisi hizmeti sunmaktadır.


ED1000 tedavisi  tedavisi ne zaman sonuç verir?

ED1000 tedavisi  tedavisi sonuçları kişiden kişiye farklılık gösterebilir.Bu nedenle, tedavinin ne kadar sürmesi gerektiği ve ne zaman sonuç vermesi gerektiği de bu kriterlere bağlı olarak değişebilir.Ancak birçok hasta, tedavinin ikinci seansından sonra etkilerini hissetmeye başladığını bildirmiştir.Genellikle önerilen tedavi süresi 6 seanstır, ancak hastalık derecesine, kişinin sağlık durumuna ve diğer faktörlere bağlı olarak tedavi süresi ve sonuçları değişebilir.Örnegin, ağır hastalarda 12-18 seans tedavi gerekebilmektedir.Bu nedenle, tedavinin ne kadar süreceği ve ne zaman sonuç vereceği konusunda daha spesifik bilgiler için tedaviyi yapan uzmana danışmanız ve doktorunuza muayene olmanız gereklidir.Bu şekilde size en uygun tedavi süresi ve sonuçları hakkında daha net bir bilgi verilebilir.


ED1000 tedavisi etki mekanizması nasıldır?

Ürolojide ESWT, “Extracorporeal Shock Wave Therapy” kısaltmasıyla bilinen erkeklerde sertleşme sorunlarının tedavisinde kullanılan bir yöntemdir.ESWT tedavisi sırasında, özel bir cihaz tarafından üretilen yüksek enerjili şok dalgaları, penisin belirli bölgelerine iletilir ve bu bölgelerde iyileşmeye neden olacak mikrotravma oluşturararak kan dolaşımını artırır.Bu şekilde ereksiyonu sağlayan dokularda yeni damar oluşumunu tetiklemektedir.

ESWT tedavisi, diğer sertleşme sorunu tedavilerinden farklı olarak, ilaç kullanmadan uygulanan ve cerrahi müdahale olmayan bir yöntemdir.Tedavinin nasıl uygulanacağı ve hangi durumlarda uygulanabileceği hakkında daha spesifik bilgi için, Bold Sağlık uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.


ED1000 Şok dalga tedavisi kaç seansdır?

Seans sayısı, hastalık derecesine ve tedaviyi yürüten doktor veya kliniğe göre farklılık göstererek değişebilir.Bold Sağlık’ın ED1000 cihazı ile sunduğu yöntem genellikle 6 seanslık bir tedavi programı olarak uygulanır.Her bir seans yaklaşık 20-30 dakika sürer ve hastaların günlük hayatlarına olumsuz bir etkisi olmaz. Tedavi programı sonunda hastadaki iyileşme seviyesine bağlı olarak ek seanslar da gerekirse bu da ayrıca değerlendirilir.Tedavi programı hakkında daha spesifik bilgileri öğrenmek için Bold Sağlık uzmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.


ED1000 Şok dalga tedavisi ağrılı mı? Yan etkisi var mıdır?

ED1000 Şok dalga tedavisi, erektil disfonksiyon için kullanılan ağrısız ve kalıcı sonuç veren bir yöntemdir.Tedavi sırasında herhangi bir acı veya rahatsızlık hissi hissedilmez. Ancak nadiren, bazı hastalarda tedavi sırasında hafif bir hassasiyet hissedilebilir. Bu hassasiyet tamamen normal ve geçicidir, genellikle birkaç saat içinde kaybolur. Amerikan patentli ED1000 Multidalga Teknolojisi, erektil disfonksiyona yönelik düşük yoğunluklu şok dalga tedavisinin güvenli ve etkili bir şekilde uygulanmasını sağlar. Bu teknoloji, şok dalgalarının enerjisini özel bir aplikatör aracılığıyla düşük yoğunluklu dalga haline getirir (0.09 milijoule/mm2) ve bu şekilde her bir şok dalgası penise bu şekildeki sabit degişmez bir enerji ile ulaşır.Bu özellik sayesinde, hem şok dalgalarının düşük yoğunluğu hem de frekansının sabit kontrol edilmesi nedeniyle şok dalgaları ağrı ve yan etki oluşturmaz.Bold Sağlık’ın sunduğu patentli ED1000 cihazının piyasadaki rakiplerinden ön büyük farkı, bu teknolojik üstünlüğü sayesinde hem ağrısız hem de etkili sonuç veren tedavi yöntemi sunabilmesidir. Tedavi oranlarındaki başarı yüzdesi de bu nedenle daha yüksektir.


ED1000 Şok dalga tedavisi kimlere uygulanabilir?

Sertleşme sorununa ilaveten, ESWT tedavisi, ürolojik problemlerin yanı sıra özellikle kronik ağrıları olan hastalara, kas-iskelet sistemi, sinir sistemi ve ortopedik problemleri olan hastalara uygulanabilir.Örneğin, spor yaralanmaları, tendinit, kireçlenme, fibromiyalji, topuk dikeni gibi çeşitli ağrı sendromları için ESWT tedavisi önerilebilir.Ancak tedavinin hastaya uygun olup olmadığını belirlemek ve diğer tıbbi durumları göz önünde bulundurmak için kişilerin sağlık uzmanlarıyla iletişime geçmesi gerekmektedir.


ED1000 Şok dalga tedavisi kimlere uygulanamaz?

ESWT tedavisi, aktif idrar yolu enfeksiyonu olanlar, kontrolsüz yüksek tansiyonu olanlar, kan sulandırıcı ilaç kullananlar ve kalp pili olanlar gibi belirli risk grupları için uygun olmayabilir.ESWT tedavisinin diğer tıbbi durumlar için uygun olup olmadığına ancak hastanın doktoru kara verebilir. ESWT tedavisinin sizin için uygun olup olmadığı konusunda endişeleriniz varsa, her zaman uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz!


 ED1000 Şok dalga tedavisini SGK karşılıyor mu?

ED1000 tedavisi, erektil disfonksiyon için genellikle hastaların kendi ödemeleriyle gerçekleştirilen bir sağlık uygulamasıdır.Bazı durumlarda, özel sağlık sigortaları da bu tedaviyi kapsayabilir. Ancak, ürolojik ESWT, SGK tarafından standart olarak karşılanan bir uygulama değildir.Kişinin özel sigorta poliçesi kapsamında ilgili tedavi için ödeme yapılıp yapılmayacağı konusunda daha spesifik bilgiler için sigorta şirketi veya tedaviyi alacağı sağlık kuruluşuyla görüşülmesi önerilir.


ED1000 tedavisi ücreti ne kadar ve ESWT tedavi fiyatı nedir?

Sıklıkla karşılaşılan bu sorunun cevabı yani ED1000 tedavisinin fiyatı; hastalığın derecesine (Hafif, Orta, Ağır) göre belirlenecek seans sayısı ve uygulamanın yapılacağı şehir ve sağlık kurumlarına göre değişkenlik göstermektedir.Türkiye’nin her yerinden 444 5 647 no’lu telefonumuzdan uzman ekiplerimize ulaşarak ED1000 tedavisi fiyatına dair bilgi alabilirsiniz.Bold Sağlık’ın uzman ekipleri, hastaların ihtiyaçlarına uygun bir tedavi planı sunmak için ED1000 tedavisinin fiyatı hakkında bireysel bilgilendirme yapmaktadır.