ED1000 Tedavisi İçin Sizden Gelen Sorular!

Bold Sağlık blog sayfalarında şimdiye kadar iktidarsızlık ve erkeklerde sertleşme sorunları da dahil olmak üzere ED1000 tedavisine ve Medispec'in dünya çapındaki Tek Exclusive Distribütörü olduğumuz ED1000 cihazına dair pek çok içerik ve bilgi paylaştık. Bu yazımızda ise web sitemize kullanıcılarımızdan gelen soruları ve şimdiye kadar bu sorulara farklı makalelerde vermeye çalıştığımız cevapları ile birlikte bir araya getirdik!

İşte ED1000 Tedavisi için sizden gelen sorulara detaylı cevaplarımız!

 

ED1000 tedavisi ne demektir?

 

ED1000, sertleşme sorunu (erektil disfonksiyon) tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Düşük yoğunluklu şok dalga tedavisi (ESWT) adı verilen bir yöntemdir ve düşük yoğunluklu akustik şok dalgaları kullanarak ereksiyon sorunlarını çözmeye yardımcı olur.

ED1000 tedavisi düşük yoğunluklu akustik şok dalgalarının ED1000 cihazı ile hastanın bedenine uygulanmasıyla gerçekleştirilir. ABD patentli Multidalga Teknolojisi, bu yöntemin güvenli ve etkili bir şekilde uygulanmasını sağlar. FDA onaylı ve patentli ED1000 cihazı kullanılarak yürütülen tedavide penis yüzeyine uygulanan düşük yoğunluklu şok dalgaları, penisin kan damarlarına giden kan akışını artırarak yeni damar oluşumuna fırsat sağlar. Bedenin kendi kendisini yeniden onarması olarak da ifade edilebilecek bu tedavi ile erkeklerde ereksiyon kolaylaşır ve ereksiyonun daha uzun süre devam etmesi mümkün olur. Dünya tıp literatüründe ED1000 tedavisi için yüksek başarı oranları rapor edilmiştir ve gelişmiş ülkelerde ilaç tedavisine veya cerrahi müdahaleye alternatif olarak kullanılmaktadır.

 

ED1000 tedavisi nerede yapılır?

 

ED1000 tedavisi, Bold Sağlık’ın anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşlarında, muayenelerde ve doktorlar ve  sağlık profesyonelleri tarafından uygulanmaktadır. Örneğin klinikler, hastaneler, üroloji merkezleri ve özel sağlık merkezleri gibi ancak sağlık tesisi olan kuruluşlar bu tür bir tedaviyi uygulayabilirler. Ancak tedavinin nerede yapılacağı, bulunduğunuz bölgeye ve tedaviyi yürüten doktor veya kliniğe bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle, ED1000 tedavisi için size en uygun lokasyonu uzmanlarımız ile iletişime geçerek hemen öğrenebilirsiniz. Bold Sağlık AŞ. Türkiye genelinden 200’den fazla sağlık noktasında alanında uzman hekimlerle ED1000 tedavisi hizmeti sağlamaktadır.

 

ESWT tedavisi ne zaman sonuç verir?

ESWT tedavisi sonuçları hastadan hastaya değişebilir ve tedavinin ne kadar sürmesi gerektiği ve ne zaman sonuç vermesi gerektiği de bu kriterlere bağlı olarak değişebilir. Ancak pek çok hasta, tedavinin ikinci seanstan sonra etkilerini hissetmeye başlar. Genellikle önerilen tedavi süresi genellikle 6 seanstır ve hastalık derecesine, kişinin sağlık durumuna ve diğer faktörlere göre tedavi süresi ve sonuçları değişebilir. Bu nedenle, tedavinin ne kadar süreceği ve ne zaman sonuç vereceği konusunda daha spesifik bilgiler için tedaviyi yapacak uzmandan danışmanlık almalı ve doktorunuza muayene olmalısınız.

 

Ürolojide ESWT nedir?

 

Ürolojide ESWT, "Extracorporeal Shock Wave Therapy" kısaltmasıyla bilinen erkeklerde sertleşme sorunlarının tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. ESWT tedavisi sırasında, özel cihaz tarafından üretilen yüksek enerjili şok dalgaları, penisin belirli bölgelerine iletilir ve bu bölgelerde iyileşmeye neden olacak mikrotravma ileterek kan dolaşımını artırır. Bu tedavi yöntemi, ereksiyonu sağlayan dokularda yeni damar oluşumunu teşvik etmek için kullanılır.

ESWT tedavisi, diğer sertleşme sorunu tedavilerinden farklı olarak, ilaç kullanmadan uygulanan ve cerrahi müdahale olmayan bir yöntemdir. Tedavinin nasıl uygulanacağı ve hangi durumlarda uygulanabileceği ile ilgili daha spesifik bilgiyi, Bold Sağlık uzmanları ile iletişime geçerek hemen öğrenebilirsiniz!

 

Şok dalga tedavisi kaç seans?


Şok dalga tedavisi kaç seans olacağı, tedavinin tipine, hastalık derecesine ve tedaviyi yürüten doktor veya kliniğe göre değişebilir. Bununla birlikte, Bold Sağlık’ın ED1000 cihazı ile sunduğu yöntem, genellikle 6 seanslık bir tedavi programı olarak uygulanır. Her bir seans yaklaşık 20-30 dakika sürer ve hastaların günlük hayatlarına olumsuz bir müdahalede bulunulmaz. Tedavi programı sonunda hastanın durumuna ve gelişimine bağlı olarak ek seanslar da gerekirse bu ayrıca değerlendirilebilir. Tedavi programı hakkında daha spesifik bilgileri uzmanlarımız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

 

ESWT tedavisi ağrılı mı? ESWT acı verir mi?

 

Erektil disfonksiyon için uygulanan ESWT tedavisi ağrısız uygulanan ve hızlı, kalıcı sonuç veren bir yöntemdir. ESWT tedavisi sırasında herhangi bir acı veya rahatsızlık hissi genellikle hissedilmez. Yine de ESWT tedavisi sırasında hastalar tarafından hafif bir hassasiyet hissedilebilir. Ancak bu hassasiyet, tamamen normal ve geçicidir ve genellikle seanstan birkaç saat sonra kaybolur. Yukarıda da belirttiğimiz üzere ABD patentli Multidalga Teknolojisi, erektil disfonksiyona yönelik ESWT tedavisinin güvenli ve etkili bir şekilde uygulanmasını sağlar. Bu teknoloji sayesinde, şok dalgalarının enerjisi özel bir aplikatör aracılığı ile düşük basınçlı bir dalga (0.09 milijoule/mm2) haline getirilir ve bu sayede her bir şok dalga salınımı hasta üzerinde stabil biçimde uygulanır. Bu sayede şok dalgalarının yoğunluğu ve stabil biçimde frekansı kontrol edilir ve nihayetinde her bir seans tedavisinin etkili biçimde sonuç vermesine olanak sağlar. Bold Sağlık’ın sunduğu patentli ED1000 cihazının piyasadaki rakiplerinden ön büyük farkı, bu aplikatör özelliği sayesinde hem ağrısız hem de stabil tedavi yöntemi sunabilmesidir. Tedavi oranlarındaki başarı yüzdesi de bu nedenle daha yüksektir.

 

ESWT kimlere uygulanır?

 

Ürolojik kapsam haricinde ESWT tedavisi özellikle kronik ağrıları olan hastalara, özellikle kas-iskelet sistemi, sinir sistemi ve ortopedik problemleri olan hastalara uygulanabilir. Örneğin, spor yaralanmaları, tendinit, kireçlenme, fibromiyalji, topuk dikeni gibi çeşitli ağrı sendromları için ESWT tedavisi önerilebilir. Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerde de kullanılan ESWT tedavisinin bireye uygun olup olmadığına karar vermek için ve diğer tıbbi durumları da göz önünde bulundurmak adına kişilerin sağlık uzmanları ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

 

ESWT kimlere uygulanmaz?


ESWT uygulaması hamileler, aktif idrar yolu enfeksiyonu olanlar, kontrolsüz yüksek tansiyonu olanlar, kan sulandırıcı ilaç kullananlar ve kalp pili olanlar gibi belirli risk grupları için uygun olmayabilir. ESWT tedavisinin, diğer tıbbi durumlarda da uygun olup olmadığına dair karar hastanın doktoru tarafından verilmelidir. ESWT tedavisinin sizin için uygun olup olmadığı konusunda endişeleriniz var ise uzmanlarımız ile her zaman iletişime geçebilirsiniz!

 

Şok Dalga Tedavisi / ESWT Kalıcı mı?

 

ESWT tedavisi, kullanıldığı birçok tıbbi durumda uzun vadeli faydalar sağlayabilir. Tedavinin kalıcı etkilerini hasta kişinin genel sağlık durumuna ve tedavinin yoğunluğuna bağlı olarak bireyden bireye değişkenlik gösterebilir. ESWT tedavisi erkeklerdeki sertleşme sorunu için kullanıldığında, uzun vadeli faydalar sağlanarak tedavinin kalıcı etkileri gözlemlenebilir.

 

ESWT tedavisi SGK karşılıyor mu?

 

Erektil disfonksiyon için uygulanan ESWT tedavisi genellikle hasta bireylerin kişisel ödemeleri kapsamında yapılan bir sağlık uygulamasıdır; bazı durumlarda özel sağlık sigortaları da bu tedaviyi kapsama alabilirler; fakat ürolojik ESWT, SGK tarafından standart olarak karşılanan bir uygulama kapsamında değildir. Ancak, kişinin özel sigorta poliçesi kapsamında ilgili tedavi için ödeme yapıp yapmayacağı konusunda daha spesifik bilgiler için sigorta şirketi veya tedaviyi alacağı sağlık kuruluşuyla görüşülmesi önerilebilir.

 

 

ED1000 tedavisi ücreti ne kadar ve ESWT tedavi fiyatı nedir?

 

Sıklıkla karşılaşılan bu sorunun cevabı yani ED1000 tedavisinin fiyatı, hastanın koşullarına, uygulanacak seanslara ve uygulamanın yapılacağı şehir ve sağlık kurumlarına göre değişkenlik göstermektedir. Erektil disfonksiyon sorunu yaşayan ve sağlıklı bir cinsel hayatı arzulayan hastalar, Türkiye'nin her yerinden 444 5 647 no’lu telefonumuzdan uzman ekiplerimize ulaşarak ESWT tedavi fiyatına dair bilgi alabilirler. Bold Sağlık’ın uzman ekipleri hastaların ihtiyaçlarına uygun bir tedavi planı sunabilmek adına ED1000 tedavisinin fiyatlandırmalarına dair bireysel bilgilendirme yapmaktadırlar.